Reggelizz, mint egy király? Eláruljuk!
A reggelinél is vannak olyan szabályok, amelyeket érdemes betartani, ha azt akarjuk, hogy jobban induljon a napunk, és hogy lendületünk egész nap kitartson.
4 tévhit a reggelizésről:
1. Reggelizz, mint egy király?
Valójában nem a reggeli a napunk főétkezése, legalábbis, ami a mennyiséget illeti. A reggeli órákban inkább a minőségen van a hangsúly. Van pár alapszabály, amit be kell tartanunk. Ha a reggelink tartalmaz gabonafélét, válasszuk a teljes kiőrlésű változatot. Legyen benne mindig valamilyen teljes értékű fehérjeforrás, mint a hús, hal, tojás, esetleg tejtermék. Ne feledkezzünk meg az idényzöldségekről vagy a gyümölcsökről, és a folyadékról sem!
2. Ha reggelizem, egész nap éhes leszek, és sokkal többet eszem majd?
Sokan úgy gondolják, hogy jelenlegi testsúlyuk megtartása vagy a fogyás érdekben az a megoldás, hogy alig esznek valamit. Tévedés! Pont ennek az ellenkezőjét kell tenni ahhoz, hogy megtartsuk egészséges testsúlyunkat és szervezetünk se küszködjön ez alatt. Étkezzünk rendszeresen, 2,5-3 óránként és minden nap indítsuk reggelivel a napunkat. Így estére nem leszünk farkaséhesek és nem rohanjuk meg a hűtőszekrényt a munkából hazatérve.
3. Kávé reggelire?
A kávé önmagában nem alkalmas arra, hogy a szervezetünk energia- és tápanyag igényét kielégítse. Ha éhgyomorra isszuk, még az éhségérzetünket is fokozhatja. Ha azt szeretnénk, hogy még a délelőtti órákban is ugyanolyan jól tudjunk a feladatainkra összpontosítani, a kávé mellé együnk valamit, illetve igyunk utána egy pohár vizet, hiszen a kávé vízhajtó hatású.
4. Délig csak gyümölcs?
Tévedés, ha azt gondoljuk, egészséges, ha délig kizárólag gyümölcsöt fogyasztunk. A három főétkezésnek, azaz a reggelinek, ebédnek és vacsorának komplettnek kell lennie, azaz tartalmaznia kell állati eredetű fehérjeforrást illetve teljes kiőrlésű gabonafélét és lehetőség szerint friss, idényzöldségeket, gyümölcsöt. Tehát csupán egy része, nem az egész a gyümölcs.