Kínosan odafigyelsz arra, mit eszel, mégsem tudsz lefogyni? Olvass tovább, lehet, hogy itt a válasz!
1. Alacsony glikémiás élelmiszerek fogyasztása
Az elhízás egyik leggyakoribb oka a magas glikémiás indexszel bíró élelmiszerek gyakori és nagy mennyiségű fogyasztása. Melyek ezek? A finomított gabonafélékből készült élelmiszerek, a keményítő és a cukor.
2. Fogyassz több fehérjét!
Átlagos mozgásmennyiségű életmód esetén a lehető legfontosabb, hogy a telített zsírokban gazdag étrendünket megváltoztassuk. Felejtsük el a bő zsírban vagy olajban sült ételeket, szalonnát, a jó kis kolbászt és a zsíros oldalast. Fogyasszunk "jó" fehérjéket! Például jó minőségű sovány húsokat, tengeri halakat, tojásfehérjét.
3. A zsírszegény tejterméktől ne várjunk csodát
Lehet, hogy kevesebb bennük a zsír, de a kevesebb nem nullát jelent, itt is fontos tartanunk a mértéket! Ezekben is ott lapul ugyanis a tejcukor, a tejben, a túróban, a joghurtban is. A natúrban is! Amelyik helyett tudunk, válasszunk hozzáadott cukortól mentes növényi alternatívákat.
4. Egyensúly
Már azzal fogyhatunk, ha a fehér kenyér és a krumpli helyett zöldségekkel próbáljuk ellensúlyozni a zsírosabb ételeket. Számos elkészítési módja és variációja van, ehetjük párolva, sülve és pirítva is.
5. Ne számold a kalóriákat
Ha telítetlen sírsavakat tartalmazó élelmiszereket eszünk telített zsírsavak helyett, ha rendszeresen fogyasztunk zöldséget, és odafigyelünk, hogy többször együnk kevesebbet, akkor heti 2-3 edzés mellett is visszaállhat a normál testsúlyunk.