Más néven izomtudatról. Biztosan, hiszen gyakran emlegetjük.
De vajon azt is tudod, mit jelent pontosan?
Az agy-izom kapcsolat tulajdonképpen egy érzés. Az az érzés, amikor az éppen edzett izomnak minden ismétlésnék tudatában vagyunk, "érezzük" azt. Csakis azt, a többi izomcsoport ilyenkor mellékvágányra kerül. Ilyenkor az adott gyakorlatot teljes kontroll alatt, szabályosan végezzük, maximális koncentráció mellett.
Ennek az izomtudatnak a kialakításával, fejlesztésével a fejlődésünk érdekében folyamatosan foglalkozni kell. Az eredményes edzés alappillére, ha úgy tetszik.
Felmerülhet benned a kérdés: vajon honnan tudod, ha neked nincs meg az a bizonyos izomtudat?
1. Ha nem tudsz szabályosan végrehajtani egy adott gyakorlatot
2. Ha megrekedsz a fejlődésben. Bizony ennek a hátterében is megbújhat az, hogy nem dolgozol szabályosan. Az agy-izom kapcsolat segítségével ugyanis az izom bukás és csúcsösszehúzódás formájában jelzi a határaidat
3. Sérülés. Számtalan esetben az izomtudat hiánya a bűnös
A következő kérdésed biztosan az, hogyan építheted ki ezt a bizonyos agy-izom kapcsolatot. Lássuk:
1. Fókusz, motiváció. Ebben különböző táplálékkiegészítők, edzés előtti formulák is segíthetnek, ebben a cikkben pedig további tippeket találsz a témáról >>
2. Ne halogasd az edzést. Csak csináld! Ne keress magadnak kifogásokat, lebegjen a cél a szemed előtt.
3. Váljon az edzés az életed, életmódod részévé, ne csak időszakosan űzd!
4. Kérj segítséget! Mindenki elkezdte valahol. Kezdőként érdemes fogadni egy jó személyi edzőt, akár alkalmanként is azért, hogy a gyakorlatok végrehajtása szabályosan rögzüljön. Ám haladóként sem szégyen, ha megakadtál a fejlődésben! Nézz videókat profiktól arról, hogyan is kell tökéletesen végrehajtani az adott gyakorlatot, olvass tovább a témában.
További cikk a témában: