Számtalan tévhit kering a hasizom edzéséről, mi most a kettő leggyakoribbat cáfoljuk meg nektek!
1. A hasazás leégeti a zsírt
Helyi zsírégetés nem létezik. A felülésektől, hasprésektől nem zsírt égetsz, hanem a hasfalra tapadt izomzatot erősíted, amiből semmi sem fog látszódni, amíg van rajta felesleg.
Az intenzív izommunka nem éget zsírt, ez ugyanis két különböző folyamat. A hasizom edzésével a hasizmot edzzük, attól a rajta lévő zsírréteg még nem mozdul sehova. A bőr alatt megbújó zsír ugyanisnincs összeköttetésben az izommal.
Zsírt úgy égethetsz, ha megfelelő diétát tartasz, és kitartóan végzel súlyzós edzéseket. Plusz segítség lehet a kardióedzés is.
A legfontosabb az, amit megeszel. Ha cukros ételekkel és finomított szénhidrátokkal tömöd magad, nehéz elérni a kívánt eredményt. Fontos áttérni a tiszta étkezésre, és a minőségi alapanyagokra.
Ettől függetlenül a hasizmok edzése fontos része az edzésprogramnak, ugyanúgy, mint ahogyan az egységes izomzati terhelés érdekében minden más izmot is rendesen kell edzeni. Ne hanyagoljuk tehát el, de a csodát és a kockás hasat se ettől várjuk.
2. Nem kell hasazni
Az edzésnek pont az a lényege, hogy az edzés maga eltérő terhelést és intenzitást kell, hogy adjon izomzatnak. Az izmok edzése pedig mindig olyan izommunkát jelent, amikor megdolgozott izmunk összehúzódása és kinyúlása között mozgatjuk az adott testrészt ellenállással szemben. Ez a feltétel pedig nem jön létre olyan gyakorlatok során, amikben az adott izom részben bekapcsolódik, tehát "érezzük", például a tricepsz letolásnál.
Szóval igen, kell hasazni, enélkül nem lesznek egyensúlyban a törzsünk izmai, ami mozgásszervi problémákhoz vezethez. Például derékfájáshoz.